HANKA NĚMCOVÁ
ŠÉFREDAKTORKA ČASOPISU SFÉRA

MILUJI RŮŽE…

„Zatoužila jsem po originálním šperku – jsem „ujetá“ na originální prsteny – a zrovna mi náhoda přihrála do života citlivou originální duši. Na prvním rande spolu s Markétou přišly i chalcedonové růže, do té doby jsem je vůbec neregistrovala. Něžně ženské, třpytivé polodrahokamy v odstínech modré a šedé. Vybrala jsem jeden rozvírající se, nesměle odhalující své nitro, ale přitom nekompromisně dávající najevo svou sílu. A nechala Markétu tvořit.

Odjela jsem na výlet do Neapole a při návštěvě Pompejí a Vesuvu jsem s Markétou ladila detaily, náhoda ? Začala jsem na internetu pátrat po původu chlacedonů : Chalcedon (achát) se většinou tvoří v dutinách hornin různého druhu, ale převážně v chladnoucím magmatu… Pompeje – magma, zkáza, rychlost… taky jsem někdy trochu „magma“. Taková náhoda ? Jsem to opravdu já ?

Spodní vrstva třpytivé růžičky připomíná matičku Zemi… jasně uzemni se ! Neustále omýlané téma…

Růžičku nakonec doplnil surový diamant. Mužský a ženský princip. Tvar evokuje spojení s Vesmírem. Jen ve spojení s Ním je možno plně rozkvétat.

A praktický dovětek na závěr – ač je prsten celkem mohutný a nečekala jsem, že bude na běžné nošení, nosím ho často a ráda. Vůbec nepřekáží, naopak!”

„Sny se plní… Vždycky jsem si přála mít osobní šperk od Markéty a vždycky jsem si přála prsten s perlou. Sen se stal skutečností. Na Markétě oceňuji osobní přístup, nápady, celostní vnímaní člověka jako bytosti. Zohledňuje praktickou i emoční stránku. Komunikuje, doporučuje. Prostě profesionálka jak má být. Jsem nadšená svým prstenem i celým procesem výroby, opět jsem zažila ten pocit, kdy se těším jak malé dítě.”

Jana Lavrenčíková Myšková